14 Ιαν 2018

Με εκτός έδρας νίκη της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών ολοκληρώθηκε σήμερα η 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Με γκολ του Σταμάτη Πάντου στο 75ο λεπτό νίκησε στο Δασάκι με 1-0 την Ξυλοτύμπου και έφτασε στους 23 βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα από το 19ο λεπτό αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του τερματοφύλακα της Χαράλαμπου Καϊρίνου.

14 Ιαν 2018

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και μετά την ήττα της Αναγέννησης Δερύνειας στην κορυφή πέρασε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Στη Λακατάμια το ΘΟΪ Λακατάμιας πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Αναγέννησης Δερύνειας με 2-0 και έφτασε στους δώδεκα βαθμούς.

Ο Άλτο Ατόρνο στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το ΘΟΪ και στο 47ο λεπτό ο Πλούταρχος Αλωνεύτης διαμόρφωσε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Ο Γιώργος Κολοκούδιας έβαλε πολύ νωρίς μπροστά την Ένωση με τρία (3', 7', 15') τέρματα και τελικά η ομάδα του επικράτησε με 5-1 του Διγενή Ορόκλινης και ανέβηκε στην κορυφή.

Η Ομόνοια Αραδίππου πέρασε νικηφόρα από το Δάλι και έπιασε την Αναγέννηση στους 29 βαθμούς.

12 Ιαν 2018
Με το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων του Οθέλλου Αθηαίνου και του ΑΣΙΛ Λύσης ανοίγει σήμερα η αυλαία της 14ηςαγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Απευθείας από τη Cytavision ο αγώνας που θα αρχίσει στις 19:00 και θα διεξαχθεί στο Στάδιο του Οθέλλου Αθηαίνουκαι όχι στο Στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος όπως εκ παραδρομής δημοσιεύτηκε.

Ο Οθέλλος προέρχεται από το νικηφόρο εντός έδρας 4-1 επί του Διγενή Ορόκλινης και ο ΑΣΙΛ από το νικηφόρο εκτός έδρας 2-1 επί του ΘΟΪ Λακατάμιας.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (πρεμιέρα) νίκησε με 1-0 ο ΑΣΙΛ από γκολ του Μάρκου Μιχαήλ στο 44ο λεπτό.

06 Ιαν 2018

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής μεταξύ της Ένωσης και της Ομόνοιας Αραδίππου επικράτησαν οι γηπεδούχοι με 1-0 από γκολ του Γιώργου Κολοκούδια στο 75ο λεπτό.

Μόνη στην κορυφή η Αναγέννηση Δερύνειας που νίκησε με 4-0 την Ξυλοτύμπου.

Πρώτη νίκη του Χαλκάνορα (1-0 τον Εθνικό Άσσιας), ευρεία νίκη (4-1) του Οθέλλου Αθηαίνου επί του Διγενή Ορόκλινης.

17 Δεκ 2017
Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο πλαίσιο της δωδέκατης αγωνιστικής Ομόνοια Αραδίππου και Οθέλλος Αθηαίνου έμειναν στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 57ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 80΄με τον Χαραλάμπους.

Με γκολ του Κωνσταντίνου στο 82ο λεπτό η Ένωση νίκησε στο Μακάρειο Στάδιο με 1-0 τον Εθνικό Άσσιας.