11 Μαρ 2017

Η πρωτοπόρος Ξυλοτύμπου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας νίκησε με 1-0 την ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα Λειβαδιών.

Ο Διγενής Ορόκλινης ηττήθηκε με 3-1 στην Πέγεια, ενώ ο Χαλκάνορας θα αντιμετωπίσει αύριο την ΜΕΑΠ στο γειτονικό ντέρμπι.

Γειτονικό ντέρμπι μεταξύ της ΑΕΝ με την Ελπίδα Ξυλοφάγου με πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον και νίκη για τη φιλοξενούμενη ομάδα με 3-0.

Λόγω καιρικών συνθηκών δεν έγινε ο αγώνας της ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς με τον Αχυρώνα Λιοπετρίου και ορίστηκε να διεξαχθεί αύριο.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017
ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ --- ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 2-0 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ (ΦΩΤΟ)
Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 0-2 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
ΠΕΓΕΙΑ 2014 3-1 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 1-0 ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 0-3 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 0-0 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
 Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:30 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ
10 Μαρ 2017

Γηπεδούχος η πρωτοπόρος Ξυλοτύμπου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Θα αντιμετωπίσει την ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα Λειβαδιών που καταβάλει μεγάλη προσπάθεια για παραμονή στην Κατηγορία.

Ο Διγενής Ορόκλινης θα φιλοξενηθεί από την Πέγεια, ενώ ο Χαλκάνορας θα αντιμετωπίσει την ΜΕΑΠ στο γειτονικό ντέρμπι.

Γειτονικό ντέρμπι μεταξύ της ΑΕΝ με την Ελπίδα Ξυλοφάγου με πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Η 24η αγωνιστική θεωρείται ιδιαίτερα σημαντική τόσο για τις ομάδες της πάνω ζώνης όσο και για την κάτω ζώνη, καθώς υπάρχουν ακόμη σημαντικές εκκρεμότητες.

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017
ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ 15:30 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 15:30 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ
Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 15:30 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
ΠΕΓΕΙΑ 2014 15:30 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 15:30 ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 15:30 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 15:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
 Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:30 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 23 17 3 3 39 18 54
2   ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 23 12 7 4 40 26 43
3   ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 23 12 6 5 40 32 42
4   ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 23 11 7 5 43 21 40
5   ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 23 11 3 9 31 23 36
6   ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 23 10 6 7 38 32 36
7   Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 23 9 7 7 29 27 34
8   ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 23 9 6 8 32 34 33
9   Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 23 8 5 10 25 25 29
10   ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 23 7 7 9 27 28 28
11   ΠΕΓΕΙΑ 2014 23 7 6 10 31 31 27
12   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 23 6 6 11 32 42 24
13   ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ 23 5 8 10 20 32 23
14   ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 23 5 6 12 30 40 21
15   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 23 5 5 13 24 42 20
16   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 23 5 2 16 24 52 17
05 Μαρ 2017

Για το Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας σε σημερινούς αγώνες  σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - ΠΟ Ορμήδειας 2 - 2
Ελπίδα Ξυλοφάγου - Χαλκάνορας 0 - 1
Διγενής Μόρφου - Πέγεια 2014  0 - 0

04 Μαρ 2017

Ειδήσεις - Πρωτάθλημα Γ' Κατηγορίας

Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα  η δράση του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος Ξυλοτύμπου ηττήθηκε με 3-2  εκτός έδρας τον Διγενή Ορόκλινης στο ντέρμπι της αγωνιστικής, εκτός έδρας αποστολή την Κυριακή για τον Χαλκάνορα με αντίπαλο την Ελπίδα Ξυλοφάγου.

Ο Εθνικός Λατσιών που βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης κέρδισε την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς με 3-1.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

 Σάββατο, 4 Μαρτίου 2017
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 3-1 ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 3-4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 3-2 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 3-2 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 3-0 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ
 Κυριακή, 5 Μαρτίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 15:30 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 15:30 ΠΕΓΕΙΑ 2014
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 15:30 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

 

 

02 Μαρ 2017

Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής συνεχίζεται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η δράση του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος Ξυλοτύμπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Διγενή Ορόκλινης στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

 Σάββατο, 4 Μαρτίου 2017
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 15:30 ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 15:30 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 15:30 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 15:30 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 15:30 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ
 Κυριακή, 5 Μαρτίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 15:30 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 15:30 ΠΕΓΕΙΑ 2014
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 15:30 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

 


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 22 17 3 2 37 15 54
2   ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 22 11 7 4 37 24 40
3   ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 22 11 6 5 39 32 39
4   ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 22 10 7 5 40 20 37
5   ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 22 10 5 7 38 32 35
6   ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 22 10 3 9 28 23 33
7   Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 22 9 6 7 27 25 33
8   ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 22 9 6 7 32 31 33
9   Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 22 8 4 10 23 23 28
10   ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 22 7 7 8 24 24 28
11   ΠΕΓΕΙΑ 2014 22 7 5 10 31 31 26
12   ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ 22 5 8 9 19 29 23
13   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 22 5 6 11 28 39 21
14   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 22 5 5 12 24 41 20
15   ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 22 4 6 12 27 38 18
16   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 22 5 2 15 22 49 17

 

Σελίδα 7 από 13
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…