01 Μαϊ 2017

Με τις αναμετρήσεις που αφορούσαν την κάτω ζώνη ολοκληρώθηκε σήμερα η τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας. 

Το σκηνικό με τις ομάδες που θα ακολουθήσουν την ΑΕΝ στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ξεκαθάρισε και διαβαθμίζονται επίσης Ελπίδα Ξυλοφάγου και Ηρακλής Γερολάκκου. 

*Στην Ορμήδεια ο Ηρακλής προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 όμως στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η τοπική ομάδα ανέτρεψε το σκορ (2-1) και με αυτό το αποτέλεσμα παραμένει στην Κατηγορία.

*Στο Μακάρειο Στάδιο η ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα νίκησε με 4-0 τον Διγενή Μόρφου και πανηγύρισε την παραμονή στην Κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα του Ανδρέα Νικολάου (11', 45') και στο 65' πέτυχε το 3-0 με τον Άνθιμο Κωνσταντίνου. Στο 75' ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 4-0.

Ανεβαίνουν στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας Ξυλοτύμπου, Διγενής Ορόκλινης και Χαλκάνορας.

Συνοπτικά τα αποτελέματα της τελευταίας αγωνιστικής:

Σάββατο, 29 Απριλίου 2017
ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ 2-3 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 2-2 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 0-7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
ΠΕΓΕΙΑ 2014 3-1 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 4-0 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
 Κυριακή, 30 Απριλίου 2017
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 0-4 ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 5-4 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 2-1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
27 Απρ 2017

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας θα γίνει η απονομή στην Ξυλοτύμπου για την κατάκτηση του τίτλου.

Το Σάββατο 29 Απριλίου και ώρα 16:00 στο Κοινοτικό Στάδιο Ξυλοτύμπου οι πρωταθλητές θα φιλοξενήσουν την ΑΕΝ και η απονομή θα γίνει μετά το τέλος του αγώνα από το μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΟΠ κ. Φίλιππο Γιαπατό.

22 Απρ 2017

Με τις αναμετρήσεις της 29ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Οι πρώτες δύο ομάδες που εξασφάλισαν εισιτήριο ανόδου (Χαλκάνορας, Ξυλοτύμπου) αναμετρήθηκαν στα Λύμπια και συμβιβάστηκαν στο 1-1.

Ο τρίτος της κατάταξης Διγενής Ορόκλινης νίκησε στην έδρα του με 5-2 τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου και εξασφάλισε και μαθηματικά το εισιτήριο της ανόδου, καθώς διατήρησε το +3 από τον Εθνικό Λατσιών.

Στην κάτω ζώνη κέρδισαν οι ομάδες που βρίσκονται στις θέσεις 12- 15 και το σκηνικό θα ξεκαθαρίσει οριστικά στο φινάλε.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της προτελευταίας αγωνιστικής:

ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 1-1 ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 1-1 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 2-0 ΠΕΓΕΙΑ 2014
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 2-1 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 1-0 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 2-1 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 4-1 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 5-2 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
20 Απρ 2017
29η Αγωνιστική
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΣΛΥΜΠΙΩΝ
Στάδιο
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ ΝΗΣΟΥ - ΘΕΟΔΩΡΕΙΟΝ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΤΟΥΜΑΖΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΝΙΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 16:00 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ
Στάδιο
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΣΤΡΟΥΘΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΜΑΡΙΟΣ ΠΕΤΡΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΚΡΗΣ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 16:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
Στάδιο
ΓΗΠΕΔΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΘΩΜΑΣ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΟΥΡΡΑ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΒΑΣΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 16:00 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
Στάδιο
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΘΕΟΥΛΗ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΞΕΝΙΑ ΗΡΟΔΟΤΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΣΠΡΟΓΕΝΗΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΙΝΤ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 16:00 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ
Στάδιο
"ΜΙΧΑΛΟΝΙΚΕΙΟ" ΣΤΑΔΙΟ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 16:00 ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ
Στάδιο
ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΠΑΥΛΟΣ ΤΤΟΦΗ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΓΙΩΡΓΟΣ (ΛΙΟΠΕΤΡΙ) ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 16:00 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
Στάδιο
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΒΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΑΛΕΞΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΙΕΡΗ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΠΕΤΡΟΣ ΞΥΝΑΡΗΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ
 Σάββατο, 22 Απριλίου 2017
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 16:00 ΠΕΓΕΙΑ 2014
Στάδιο
ΓΗΠΕΔΟ Ε.Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΙΑΚΩΒΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
Σελίδα 3 από 12
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…