06 Ιαν 2018

Επιστροφή στη δράση και στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ με τις αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής.

Η αήττητη Ομόνοια Ψευδά θα αγωνιστεί την Κυριακή στην έδρα της με αντίπαλο τον Ηρακλή Γερολάκκου.
 
Σήμερα ο Κούρρης Ερήμης γνώρισε την ήττα με 3-2 στην έξοδο του με αντίπαλο τον Ροτσίδη Μάμμαρι, στους 30 βαθμούς και η Αμαθούς Αγίου Τύχωνα που νίκησε 3-2 την ΑΕΝ.

Φώτο - Οι ποδοσφαιριστές του Ροτσίδη πανηγύρισαν σημαντική νίκη επί του Κούρρη.

Συνοπτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο, 6 Ιανουαρίου 2018
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 2-1 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 1-1 ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 3-2 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 0-1 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 3-2 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
 Κυριακή, 7 Ιανουαρίου 2018
ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 14:30 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 14:30

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ

30 Δεκ 2017

Ανακοινώνεται ότι η αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ μεταξύ των ομάδων του Ορφέα Λευκωσίας με τον Ποσειδώνα Γιόλου θα διεξαχθεί την Κυριακή 7 Ιανουαρίου στο γήπεδο του Απόλλων Λυμπιών.

24 Δεκ 2017
Συναρπαστική αναμένεται να είναι μέχρι το τέλος η κούρσα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.
 
Τα τρία εισιτήρια της ανόδου και η διαβάθμιση τεσσάρων ομάδων, είναι στοιχεία που δημιουργούν από μόνα τους μεγάλο ανταγωνισμό και οι ενδείξεις οδηγούν στο συμπέρασμα πως θα μπούμε στο τέλος της διαδρομής για να αρχίσει να ξεκαθαρίζει με σαφήνεια το σκηνικό.
 
Οι βαθμολογικές ανακατατάξεις είναι επαναλαμβανόμενες και ομάδες που ήταν κοντά στην πάνω ζώνη βρέθηκαν στην κάτω ζώνη και το αντίθετο. 

Η ισοδυναμία μεταξύ αρκετών ομάδων και οι κοντινές βαθμολογικές αποστάσεις, φυσιολογικά φέρνουν και τις ανακατατάξεις.
 
Στο φετινό Πρωτάθλημα συμμετέχουν και ομάδες που στο παρελθόν αγωνίστηκαν σε μεγαλύτερες Κατηγορίες της ΚΟΠ όπως ο Ορφέας Λευκωσίας, η Ελπίδα Ξυλοφάγου, ο Ηρακλής Γερολάκκου, ο Ροτσίδης Μάμμαρι και από τις νεοφώτιστες ομάδες ιδιαίτερη αναφορά θα πρέπει να γίνει για την Ομόνοια Ψευδά που πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία και οδηγεί αήττητη την κούρσα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1   ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 14 8 6 0 33 12 30
2   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 14 9 3 2 29 15 30
3   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 14 8 3 3 27 11 27
4   ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 14 7 3 4 20 18 24
5   ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 14 6 2 6 17 13 20
6   ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 14 6 2 6 20 22 20
7   ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 14 5 4 5 22 22 19
8   ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 14 6 1 7 19 20 19
9   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 14 5 4 5 26 22 19
10   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 14 4 4 6 18 23 16
11   ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 14 4 4 6 16 24 16
12   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 14 3 4 7 12 22 13
13   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 14 2 4 8 8 16 10
14   ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 14 1 4 9 8 35 7

 

17 Δεκ 2017

Πρεμιέρα δεύτερου γύρου στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ και η πρωτοπόρος και αήττητη Ομόνοια Ψευδά έφερε ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας με τον Κόρνο στο γειτονικό ντέρμπι ενω ο Κούρρης κέρδισε και έπιασε κορυφή.

Εκτός έδρας νίκη του Ροτσίδη Μάμμαρι επί της Ελπίδας Ξυλοφάγου με 2-0, σημαντικές επίσης νίκες για ΑΕΝ, Φρέναρος και Ορφέα Λευκωσίας.



Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 0-2 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 2-0 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 3-4 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 0-0 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 2-0 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
 Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου 2017
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 0-2 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 0-6 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ

 

14 Δεκ 2017
14η Αγωνιστική
 Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 14:30 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
Στάδιο
ΓΗΠΕΔΟ Ε.Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΜΗ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΤΟΥΜΑΖΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΙΑΛΟΣ
 Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 14:30 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
Στάδιο
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΒΒΑ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΙΑΚΩΒΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΕΤΑΞΑΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΝΕΟΦΥΤΟΣ ΛΟΙΖΟΥ
 Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 14:30 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
Στάδιο
ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
Διαιτητές
Διαιτητής   ASHKAN TEHRANY
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΜΗΛΑΡΗ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΜΙΧΑΛΗΣ ΛΟΙΖΟΥ
 Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 14:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
Στάδιο
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΡΝΟΥ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΑΛΕΞΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 14:30 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
Στάδιο
"ΜΙΧΑΛΟΝΙΚΕΙΟ" ΣΤΑΔΙΟ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΒΩΛΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ
 Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου 2017
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 14:30 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
Στάδιο
ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ "ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ" ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΑΝΤΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
 Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου 2017
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 14:30 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
Στάδιο
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
Διαιτητές
Διαιτητής   ΘΩΜΑΣ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Α' Βοηθός Διαιτητής   ΣΑΒΒΑΣ ΚΑΝΑΡΗΣ
Β' Βοηθός Διαιτητής   ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ
Παρατηρητής
Παρατηρητής   ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΕΛΕΚΗΣ
Σελίδα 2 από 9
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…