19 Μαρ 2017

Για το Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Ελπίδα Αστρομερίτη νίκησε με 3-2 τον Σπάρτακο Κιτίου.

18 Μαρ 2017

Με τις αναμετρήσεις της 25ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα  η δράση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Ο πρωταθλητής Ονήσιλλος Σωτήρας κέρδισε με 4-0 εκτός έδρας το Λένα Λεμεσού, γηπεδούχος ήταν η ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου που νίκησε με 3-2 τη Δόξα.

Στην τελευταία αγωνιστική θα κριθεί το τρίτο εισιτήριο της ανόδου.

Συνοπτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Σάββατο, 18 Μαρτίου 2017
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 3-0 ΚΟΛΩΝΗ - ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F C
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 0-1 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
ΑΠΕΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 3-2 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 0-4 ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014
ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ 1-0 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 3-1 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
 Κυριακή, 19 Μαρτίου 2017
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 15:30 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ
12 Μαρ 2017

Για την Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ Ελπίδα Αστρομερίτη - Κόρνος 3-1 και Άτλας Αγλαντζιάς - Αμαθούς Αγίου Τύχωνα 1-1.

11 Μαρ 2017

Δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ο Ονήσιλλος Σωτήρας εξασφάλισε τον τίτλο μετά το 3-2 επί της Ασπίς Πύλας και την ήττα της ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου στο Φρέναρος.

Ο τρίτος της κατάταξης Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς έφερε ισοπαλία 0-0 με την Κολώνη - Γεροσκήπου FC.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ 0-1 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014 3-2 ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ
ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 3-0 ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ (ΦΩΤΟ)
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 3-0 ΑΠΕΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
ΚΟΛΩΝΗ - ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F C 0-0 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
 Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 15:30 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 15:30 ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013
10 Μαρ 2017

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ υπάρχουν ακόμη σημαντικές εκκρεμότητες τόσο για την πάνω όσο και για την κάτω ζώνη.

Ο πρωτοπόρος Ονήσιλλος Σωτήρας αντιμετωπίζει την Ασπίς Πύλας και η δεύτερη της κατάταξης ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου εκτός έδρας το Φρέναρος.

Η Ασπίς και το Φρέναρος βρίσκονται στην κάτω ζώνη και καταβάλουν μεγάλη προσπάθεια για παραμονή τους στην Κατηγορία.

Ο τρίτος της κατάταξης Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς θα φιλοξενηθεί από την Κολώνη - Γεροσκήπου FC.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 11 Μαρτίου 2017
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ 15:30 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014 15:30 ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ
ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 15:30 ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 15:30 ΑΠΕΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
ΚΟΛΩΝΗ - ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F C 15:30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
 Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 15:30 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 15:30 ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014 23 16 5 2 48 17 53
2   ΑΠΕΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 23 14 5 4 37 19 47
3   ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 23 13 3 7 34 28 42
4   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 23 10 7 6 37 27 37
5   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 23 10 5 8 31 27 35
6   ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 23 10 4 9 40 37 34
7   ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 23 10 4 9 40 38 34
8   ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 23 10 3 10 31 26 33
9   ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 23 9 5 9 37 40 32
10   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 23 9 5 9 38 46 32
11   ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ 23 9 3 11 28 31 30
12   ΚΟΛΩΝΗ - ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F C 23 6 6 11 35 39 24
13   ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 23 3 5 15 28 52 14
14   ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ 23 0 4 19 21 58 4
Σελίδα 4 από 9
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…