18 Ιαν 2018

Η Ομόνοια Ψευδά νίκησε εκτός έδρας με 5-2 τον Ποσειδώνα Γιόλου και συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα στο Πρωτάθλημα Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Ο Κούρρης Ερήμης που νίκησε με 5-1 την Εληά Λυθροδόντα, έμεινε μόνος στη δεύτερη θέση μετά το εκτός έδρας 1-1 της Αμαθούς με την Ελπίδα Ξυλοφάγου.

Στην τέταρτη θέση ο Ροτσίδης που έφτασε στις πέντε σερί νίκες μετά το εκτός έδρας 2-1 επί της ομάδας του Άτλα Αγλαντζιάς.

Ο απολογισμός της 16ης αγωνιστικής κατέγραψε 25 συνολικά τέρματα και είναι χαρακτηριστικό ότι σε όλους τους αγώνες είχαμε τέρματα.

*Η Ομόνοια Ψευδά είναι η μοναδική ομάδα που συνεχίζει αήττητη.

*Η Ομόνοια Ψευδά διαθέτει την καλύτερη επιθετική γραμμή (39 τέρματα), αλλά και την καλύτερη αμυντική γραμμή μαζί με την Αμαθούς με παθητικό 14 τέρματα.

*Την κούρσα των σκόρερ οδηγεί ο Ανδρέας Ιωάννου (Κούρρης) με 16 τέρματα και ακολουθεί με δέκα τέρματα ο Παναγιώτης Παναγιώτου (Ομόνοια Ψευδά).

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής περιλαμβάνει τις ακόλουθες αναμετρήσεις: 

Σάββατο, 20 Ιανουαρίου 2018
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 14:30 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 14:30 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 14:30 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 14:30 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 14:30 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
 Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018
ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 14:30 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 14:30 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ

 


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 16 10 6 0 39 14 36
2   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 16 10 3 3 36 19 33
3   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 16 9 4 3 31 14 31
4   ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 16 8 2 6 22 16 26
5   ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 16 7 3 6 21 24 24
6   ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 16 6 4 6 26 24 22
7   ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 16 6 3 7 21 22 21
8   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 16 5 5 6 27 24 20
9   ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 16 6 2 8 22 26 20
10   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 16 5 4 7 22 27 19
11   ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 16 4 6 6 18 26 18
12   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 16 4 5 7 15 24 17
13   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 16 3 5 8 10 17 14
14   ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 16 1 4 11 10 43 7
14 Ιαν 2018
Η Ομόνοια Ψευδά συνεχίζει να οδηγεί αήττητη την κούρσα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.
 
Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής νίκησε σήμερα εκτός έδρας με 5-2 τον Ποσειδώνα Γιόλου.
 
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018
ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 5-1 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 1-1 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 2-1 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 1-1 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
 Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 1-2 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 2-5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 1-1 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
14 Ιαν 2018
Στην 16η αγωνιστική μπήκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.
 
Η πρωτοπόρος και αήττητη Ομόνοια Ψευδά θα αντιμετωπίσει την Κυριακή εκτός έδρας τον Ποσειδώνα Γιόλου. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 4-1 η Ομόνοια.
 
Ο Κούρρης Ερήμης νίκησε σήμερα 5-1 την Εληά Λυθροδόντα κα έπιασε την Ομόνοια στους 33 βαθμούς, εκτός έδρας αποστολή για την Αμαθούς με αντίπαλο την Ελπίδα Ξυλοφάγου και ισοπαλία 1-1.
 
Συνοπτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018
ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 5-1 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 1-1 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 2-1 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 1-1 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
 Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 14:30 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 14:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 14:30 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ
12 Ιαν 2018
Στην 16η αγωνιστική μπαίνει το Σαββατοκύριακο η δράση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.
 
Η πρωτοπόρος και αήττητη Ομόνοια Ψευδά θα αντιμετωπίσει την Κυριακή εκτός έδρας τον Ποσειδώνα Γιόλου. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 4-1 η Ομόνοια.
 
Ο Κούρρης Ερήμης θα αντιμετωπίσει την Εληά Λυθροδόντα, εκτός έδρας αποστολή για την Αμαθούς με αντίπαλο την Ελπίδα Ξυλοφάγου.
 
Συνοπτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018
ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 14:30 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 14:30 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 14:30 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 14:30 ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
 Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018
ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 14:30 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 14:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 14:30 ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ


ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1   ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 15 9 6 0 34 12 33
2   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 15 9 3 3 31 18 30
3   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 15 9 3 3 30 13 30
4   ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 15 7 3 5 20 19 24
5   ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 15 7 2 6 20 15 23
6   ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 15 6 4 5 25 22 22
7   ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 15 6 2 7 21 24 20
8   ΔΟΞΑ ΠΑΛΑΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 15 6 2 7 20 21 20
9   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 15 5 4 6 26 23 19
10   ΚΟΡΝΟΣ F.C. 2013 15 4 5 6 17 25 17
11   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 15 4 4 7 20 26 16
12   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 15 4 4 7 14 23 16
13   ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 15 3 4 8 9 16 13
14   ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 15 1 4 10 8 38 7

 

07 Ιαν 2018

Μόνη πρώτη βρίσκεται από το απογευμα η Ομόνοια Ψευδά μετά τη νίκη της επι του Ηρακλή Γερολάκκου με 1-0 με τέρμα του Κατσιαρή από το σημείο του πέναλτυ.

Στο άλλο παιγνίδι ο Ορφέας Λευκωσίας πιο ουσιαστικός στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε τον Ποσειδώνα Γιολου με 3-0 με τέρματα του Πελαγία , Ιωάννου και Γλυκή  

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Rank

Teams Played Wins Draw Lost Diff Points
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ 15 9 6 0 34 - 12 33
2 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 15 9 3 3 31 - 18 30
3 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 15 9 3 3 30 - 13 30
4 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 15 7 3 5 20 - 19 24
5 ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ 15 7 2 6 20 - 15 23
6 ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 15 6 4 5 25 - 23 22
7 ΑΤΛΑΣ ΑΓΛΑΝΤΖΙΑΣ 15 6 2 7 21 - 24 20
8 ΔΟΞΑ ΠΑΛΙΟΜΕΤΟΧΟΥ 15 6 2 7 20 - 21 20
9 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 15 5 4 6 27 - 23 19
10 ΚΟΡΝΟΣ FC 15 4 5 6 17 - 25 17
11 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 15 4 4 7 20 - 26 16
12 ΦΡΕΝΑΡΟΣ FC 2000 15 4 4 7 14 - 23 16
13 ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 15 3 4 8 9 - 16 13
14 ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ 15 1 4 10 8 - 38 7
Σελίδα 1 από 9
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…