Εκτός έδρας νίκες για Διγενή Μόρφου και Ομόνοια Ψευδά

Με τις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Ο πρωτοπόρος Διγενής Ακρίτας Μόρφου κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας τον Εθνικό Λατσιών με γκολ που σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο και έφτασε στους 34 βαθμούς.

Το ντέρμπι μεταξύ της ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα με την Ομόνοια Ψευδά τέλειωσε με 4-1 υπέρ της Ομόνοιας.

Το σκορ άνοιξε στο 17' ο Παναγιώτης Αντωνίου, στο 19' ο Παναγιώτης Παναγιώτου πέτυχε το 2-0 και στο 53' οι γηπεδούχοι μείωσαν με το Δημήτρη Θεοφάνους. Στο 74' ο Παναγιώτης Παναγιώτου πέτυχε το 3-1 και στο 90ο λεπτό ο Βασίλης Κουρτίδης διαμόρφωσε το 4-1.

Εκτός έδρας αποστολή και για τη δεύτερη της κατάταξης ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς που έμεινε στο 0-0 με την ουραγό Πέγεια.