Τρένο η ΕΛΗΑ Λυθροδόντα

Έβδομη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της ΕΛΗΑΣ που κέρδισε στο ντέρμπι της αγωνιστικής εκτός έδρας τον ΑΠΟΝΑ και αύξησε την διαφορά από την τρίτη ομάδα του πρωταθλήματος.

Η ανάρτηση στο σάιτ της Εληάς...

Σε ένα δυνατό παιχνίδι η ομάδα μας μπήκε δυνατά και μόλις στο 8λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Γεωργίου(84) στην συνέχεια η ομάδα μας είχε ευκαιρίες για να αύξηση τον δείκτη του σκορ στο 25 λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ σκόραρε με κεφαλιά ο Αλέξανδρος Λαγός ο διαιτητης έδειξε την σέντρα και μετα ακύρωσε το γκολ για τον λόγο που μόνο αυτός ξέρει.Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε δυνατά έχασε αρκετές ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ πιέστηκε από τον αντίπαλο όμως ο τερματοφύλακας της ομάδας κράτησε το μηδέν.Στο 84λεπτο μετά από μιαν αντεπίθεση και ωραίο συνδυασμό τον επιθετικό μας ο συνήθης ύποπτος Κωνσταντίνος Μηνά έκανε το 0-2 και αύξησε τα γκολ του στα 6.Η αντίπαλος ομάδα απλά μείωσε στο 95 με πλασέ από πλάγια. Ευχαριστουμε τους πιστούς μας φιλάθλους που ήταν και σήμερα στο πλευρό τον ποδοσφαιριστών μας και τους βοήθησαν να πάρουν την έβδομη συνεχόμενη νίκη και να παραμείνουν στην δεύτερη θέση. Επομενος αγώνας το ερχόμενο Σάββατο με τον Άτλας γαλάζιας σας περιμένουμε.