09 Απρ 2017

Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΟΛΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ Featured

Ο Ποσειδώνας Γιόλου είναι ο κυπελλούχος της ΠΟΑΣΠ αφού κέρδισε την πρωταθλήτρια Αναγέννηση/Ελπίδα με 3-2 σε ένα αγώνα για γερά νεύρα. Η Αναγέννηση/Ελπίδα προηγήθηκε στο σκορ στο 26 με τον Κριστιάν με διαγώνιο σουτ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ράντου με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Ποσειδώνα ενώ ο ίδιος παίκτης στο 58 πάλι με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στον Ποσειδώνα.  Πέντε λεπτά πριν το τέλος οι πρωταθλητές έκαναν το 2-2 με τον Χρίστο Πέτρου με δυνατό σουτ. Ενώ όλα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα πήγαιναν στην ημίωρη παράταση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ποσειδώνας κέρδισε πέναλτι με τον Παλατέ . Την εσχάτη των ποινών ανάλαβε να εκτέλεση ο Χατζηαντωνίου που έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και την ομάδα του στους επτά ουρανούς.