09 Απρ 2017

Ο τελικός κυπέλλου στην ΠΑΑΟΚ μεταξύ των ομάδων Αναγέννηση Γερμασόγειας και Ανόρθωση Μουτταγιάκας είχε άδοξο τέλος αφού διακόπηκε στην παράταση μετα από επίθεση που δέχθηκε ο διαιτητής από ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης. Στο σημείο της διακοπής η Ανόρθωση Μουτταγιάκας ήταν μπροστά στο σκορ με 3-2. Για την τύχη του τελικού θα αποφασίσει η δικαστική επιτροπή. 

07 Απρ 2017

Την προσεχή Κυριακή 09/04/2017 και ώρα 3.00 μ.μ., στο  Κοινοτικό γήπεδο  Γερμασόγειας,

θα διεξαχθεί ο Τελικός του Πρωταθλήματος Κυπέλλου ΠΑΑΟΚ, μεταξύ των ομάδων

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Γερμασόγειας  vs  ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Μουτταγιάκας  

Το τελετουργικό της όλης εκδήλωσης είναι:

 

  • Παρέλαση των διαγωνιζομένων Ομάδων
  • Ανταλλαγή λαβάρων
  • Σύντομος χαιρετισμός από τον Πρόεδρο της Ομοσπονδίας κ. Ανδρέα Γαβριήλ
05 Απρ 2017

Η Ανόρθωση Μουτταγιάκας αναδείχθηκε το βράδυ της Τρίτης πρωταθλήτρια στην ΠΑΑΟΚ. Σε αγώνα κατάταξης που ξεκίνησε το Σάββατο και διακόπηκε στο 14’  λόγω βροχών,  ολοκληρώθηκε την Τρίτη με την Ανόρθωση να κερδίσει την Α.Ε. Τραχωνίου με 2-1 και να παίρνει τον τίτλο της πρωταθλήτριας στην ΠΑΑΟΚ.

02 Απρ 2017

Ο αγώνας για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ΠΑΑΟΚ μεταξύ της Αθλητική Ένωση Τραχωνίου και της Ανόρθωση Μουτταγιάκας διακόπηκε στο 14΄ λόγω βροχών και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0 . Ο αγώνας θα συνεχιστεί από το σημείο της διακοπής την ερχόμενη Τρίτη 4/4 και ώρα 7μμ στο Κοινοτικό γήπεδο Ερήμης.


Για τον αγώνα κατάταξης για 3η και 4η Θέση η ομάδα του Α&Ν Ονησιφόρου Κολοσσίου κέρδισε με 3-0 τον Κ&Ε Τραχωνίου πήρε την Τρίτη θέση και θα εκπροσωπήσει την ΠΑΑΟΚ στο Πρωτάθλημα Ένταξης Επίλεκτης ΣΤΟΚ.

28 Μαρ 2017

Πρωταθλήτριες & Δευτεραθλήτριες Α΄ & Β΄ Ομίλου
Πρωταθλήτρια Α΄ Ομίλου: Ανόρθωση Μουτταγιάκας
Δευτεραθλήτρια Α΄ Ομίλου: Κωνστάντιος & Ευριπίδης Τραχωνίου

Πρωταθλήτρια Β΄ Ομίλου: Αθλητική Ένωση Τραχωνίου
Δευτεραθλήτρια B΄ Ομίλου: Αντρέας & Νίκος Ονησιφόρου Κολοσσίου

Αγώνες Κατάταξης Πρωταθλημάτων ΠΑΑΟΚ 2016-2017


Αγώνας Κατάταξης για 1η & 2η Θέση
(Η νικήτρια Ομάδα θα εκπροσωπήσει την ΠΑΑΟΚ στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΣΤΟΚ & οι 2 ομάδες θα εκπροσωπήσουν την ΠΑΑΟΚ στο Πρωτάθλημα Ένταξης Επίλεκτης ΣΤΟΚ)
Σάββατο 01/04/2017 Ώρα 3+00μμ
Κοινοτικό Γήπεδο Ερήμης

Αθλητική Ένωση Τραχωνίου - Ανόρθωση Μουτταγιάκας

Αγώνας Κατάταξης για 3η & 4η Θέση
(Η νικήτρια ομάδα θα εκπροσωπήσει την ΠΑΑΟΚ στο Πρωτάθλημα Ένταξης Επίλεκτης ΣΤΟΚ)
Κυριακή 02/04/2017 Ώρα 3+00μμ
Κοινοτικό Γήπεδο Ερήμης

Α&Ν Ονησιφόρου Κολοσσίου - Κ&Ε Τραχωνίου


Τελικός Κυπέλλου ΠΑΑΟΚ 2016-2017
(Η νικήτρια ομάδα θα εκπροσωπήσει την ΠΑΑΟΚ στο Πρωτάθλημα Κυπελλούχων ΣΤΟΚ)

Κυριακή 09/04/2017 Ώρα 3+00μμ
Δημοτικό Στάδιο Γερμασόγειας

Αναγέννηση Γερμασόγειας - Ανόρθωση Μουτταγιάκας

 

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α ΟΜΙΛΟΣ

             

Rank

Teams Played Wins Draw Lost Diff Points
1 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΜΟΥΤΤΑΓΙΑΚΑΣ 20 18 2 0 82 - 6 56
2 Κ&Ε ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 20 15 3 2 58 - 17 48
3 ΘΟΙ ΠΥΡΓΟΥ 20 12 2 6 45 - 21 38
4 ΑΕΚ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 20 12 1 7 49 - 34 37
5 ΣΕΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 20 10 5 5 47 - 30 35
6 ΧΡ.ΜΗΝΑ ΚΟΡΦΗΣ 20 10 4 6 36 - 27 34
7 Σ&Π ΖΑΚΑΚΙΟΥ 20 8 2 10 36 - 37 26
8 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΑΤΣΗΣ 20 5 3 12 22 - 53 18
9 ΠΑΕ ΛΟΦΟΥ 20 4 4 12 23 - 56 13
10 ΑΤΕ ΠΕΚ ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ 20 2 2 16 17 - 74 8
11 ΑΕΝ ΑΛΑΣΣΑΣ 20 0 0 20 0 - 60 0

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

             

Rank

Teams Played Wins Draw Lost Diff Points
1 ΑΕ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ 18 15 1 2 71 - 18 46
2 Α&Ν ΟΝΗΣ/ΑΕΝ ΣΥΝ ΚΟΛ 18 14 1 3 69 - 21 43
3 ΠΑΟ ΠΡΟΣΦΥΓΟΥΝ 18 13 1 4 46 - 29 40
4 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 18 7 5 6 37 - 38 26
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ 18 8 0 10 49 - 50 24
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΡΙΔΙΩΝ 18 6 5 7 35 - 38 23
7 ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΕΡΗΜΗΣ 18 5 5 8 36 - 56 20
8 ΠΑΡΘΕΝΩΝ ΧΑΛΚΟΥΤΣΑΣ 18 4 3 11 32 - 59 15
9 ΕΝ ΑΓ.ΤΥΧΩΝΑ 18 4 1 13 37 - 65 13
10 ΘΟΙ ΠΙΣΣΟΥΡΙΟΥ 18 1 4 13 27 - 65 7
Σελίδα 1 από 2
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…