28 Μαρ 2017

Ο Λένας Χανδριών ανακηρύχθηκε πρωταθλητής στον πρωτάθλημα της ενιαίας κατηγορίας της ΕΠΟΠΛ μετα την λευκή ισοπαλία που έφερε απέναντι στην δεύτερη στην βαθμολογία ομάδα της ΑΚΑΝΘΟΥ.

Ένας χρόνος κόπος και μόχθοι για τους ανθρώπους του Λένα έφεραν το καλύτερο αποτέλεσμα. Ο πάθος και η αποφασιστικότητα ήταν αυτά που συνέτειναν σε αυτή την επιτυχία που πανηγυρίστηκε δεόντως τόσο από τους πρωταγωνιστές όσο και από τον κόσμο της ομάδας που την ακολούθησε στο Παλιομέτοχο.

Πλέον η ομάδα του Λένα θα αγωνίζεται στη νέα χρονιά στην επίλεκτη κατηγορία της ΕΠΟΠΛ.

22 Μαρ 2017

Διεξάγονται την Κυριακή 26 Μαρτίου 2017, οι αναβληθέντες αγώνες της Ενιαίας Κατηγορίας ΕΠΟΠΛ (της 12.03.2017), ως ακολούθως:

ΠΑΟ Κάτω Μονής – Α.Ε.Βυζακιάς 10.15 π.μ.

ΛΕΝΑΣ Χανδριών –Η «ΑΚΑΝΘΟΥ» 4.15 μ.μ. Γήπεδο ΔΟΞΑΣ Παλαιομετόχου

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΕΠΟΠΛ

Διεξάγoνται το Σαββατοκύριακο 25-26 Μαρτίου 2017, με την αθλοθέτηση και επιχορήγηση της Φίλαθλου Εταιρείας Carlsberg, η Ημιτελική Φάση του Κυπέλλου ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΕΠΟΠΛ, με τις ακόλουθες συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 Μαρτίου 2017:
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΕΥΑΓ.ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγίων Τριμιθιάς
Γήπεδο: Βοηθητικό Μακαρείου Σταδίου - ΄Ωρα: 4.00 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 Μαρτίου 2017:
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
Γήπεδο: ΔΟΞΑΣ Παλαιομετόχου - ΄Ωρα: 1.30 μ.μ.

19 Μαρ 2017

Μετα το πρωτάθλημα ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας πήρε και το κύπελλο ΕΠΟΠΛ. Στον σημερινό τελικό κέρδισε τον Ροτσίδη Μάμμαρι στην παράταση με 1-0. Ήταν ένα παιγνίδι που κυριάρχησε η δύναμη και κρίθηκε στο 110’ της συνάντησης με τέρμα του Ιωάννη Πιριπίτση.

14 Μαρ 2017

Τελείωσε την περασμένη Κυριακή το πρωτάθλημα της επίλεκτης κατηγορίας ΕΠΟΠΛ με την ομάδα του Κέδρου να στέφετε πρωταθλήτρια. Ήταν ένα πρωτάθλημα που για πρώτη φορά από την δημιουργία της επίλεκτης κατηγορίας συμμετείχαν μόνο εννέα ομάδες. Τρεις ομάδες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με στόχο τον τίτλο (ΡΟΤΣΙΔΗΣ,ΚΕΔΡΟΣ,ΕΥΑΓΟΡΑΣ) ενώ άλλες δυο ομάδες ( ΘΟΙ ΚΑΠΕΔΩΝ ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ) προσπάθησαν να κάνουν την έκπληξη.

Ο πρωταθλητής Κέδρος έχασε πολύτιμο έδαφος αφού μετά την κενή του στην πρώτη αγωνιστική ήρθε και η ήττα από το ΘΟΙ Καπέδων στην 2η . Κομβικό σημείο για την ομάδα του Κώστα Φασουλιώτη ήταν η νίκη μέσα στο Μάμμαρι επι του Ροτσιδη αλλά και η μεγάλη ανατροπή και νίκη απέναντι στον Ευαγόρα για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου. Η ομάδα του Ιωνά Κουσιή τελείωσε τον πρώτο γύρου έχοντας μόνο μια ήττα ενώ ο Ευαγόρας που ξεκίνησε πολύ καλά το πρωτάθλημα προς το τέλος του πρώτου γύρου έχασε πολύτιμο έδαφος. Ο δεύτερος γύρος ξεκίνησε με τον  Κέδρο να έχει κενή και τον Ροτσίδη να στραβοπατά στους Καπέδες ενώ η ήττα – σοκ της ακριτικής ομάδας από τον Κορμακίτη έγειρε την πλάστιγγα του τίτλο προς την ομάδα του Κέδρο. Παρά την ήττα από τον Ροτσίδη μέσα στον Κοτσιάτη και το μειονέκτημα στα μεταξύ τους παιγνίδια ο Κέδρος συνέχισε με νίκες στο πρωτάθλημα μέχρι την προτελευταία αγωνιστική όπου η ισοπαλία του Ροτσίδη με τον Ευαγόρα έστεψε και μαθηματικά τον ΚΕΔΡΟ Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας πρωταθλητή της επίλεκτης κατηγορίας ΕΠΟΠΛ.

12 Μαρ 2017

Ο πρωταθλητής Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλουρας έφερε σήμερα ισοπαλία 2-2 με τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη Αγίων Τριμιθιάς στον τελευταίο του φετινό αγώνα για το πρωτάθλημα της επίλεκτης ΕΠΟΠΛ. Μετά το τέλος του αγώνα ο αντιπρόεδρος της ΕΠΟΠΛ κ. Ανδρέας Χριστοφή απένειμε το κύπελο του πρωταθλητή στον αρχηγό της ομάδας.