03 Μαϊ 2017
Άρχισε σήμερα με τους αγώνες της προκριματικής φάσης η δράση του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ.
 
Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
 
ΚΕΔΡΟΣ Αγ. Μαρίνας Σκυλλούρας - ΑΕ Τραχωνίου…2-0
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθροδόντα…1-0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Μουτταγιάκας - ΠΡΟΟΔΟΣ Καϊμακλίου…5-1
Α&Ν ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΥ Κολοσσίου - ΕΘΝΙΚΟΣ Τερσεφάνου…1-0
ΤΡΟΥΛΛΟΙ FC - ΑΛΚΗ Ψευδά…1-2
ΠΡΟΟΔΟΣ Καλιανών - Ε.Ν Αγίων Αναργύρων…3-0
Ε. ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγ. Τριμιθιάς - Κ.Ν Αγ. Νικολάου…3-1
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας - ΑΠΕΠ Πελενδρίου (δεν έγινε)
Κ.Ν «ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» Επισκοπής - ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας...1-1 (8-7 πέναλτι)
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι - ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς…2-2 (3-2 παράταση)
ΕΛΠΙΔΑ Λιοπετρίου - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Γιόλου…2-2 (3-4 πέναλτι)
ΑΕΠ Π. Πολεμιδιών - Α.Σ. Μανδριών…2-2 (4-3 πέναλτι)
02 Μαϊ 2017

Αρχίζει το πρωτάθλημα Ένταξης με 12 αγώνες . Όλοι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 3/5 και ώρα 4.30μμ

 

Αγώνες ένταξης ΣΤΟΚ Γήπεδο  Διαιτητής 1ος Βοηθός Διαιτητής 2ος Βοηθός Διαιτητής Παρατηρητής Διαιτησίας
ΕΛΠΙΔΑ Λιοπετρίου - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Γιόλου Δημοτικό Γήπεδο Κ. Πολεμιδιών "ΕΙΡΗΝΗΣ & ΦΙΛΙΑΣ" ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΚΙΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΝΑΡΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΝΙΚΟΣ
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας - ΑΠΕΠ Πελενδρίου Κοιν. Γήπεδο Αγίου Τύχωνα ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΤΙΜΟΘΕΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΚΕΔΡΟΣ Αγ. Μαρίνας Σκυλλούρας - Α.Ε. Τραχωνίου Γήπεδο ΑΔΩΝΗ Ιδαλίου ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΣΤΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΣ ΤΟΥΜΑΖΟΥ ΑΝΤΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΥΠΡΟΣ
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Λυθροδόντα Κοινοτικό Γήπεδο Κόρνου ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΘΕΟΥΛΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΠΕΣΙΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ
Κ.Ν "ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ" Επισκοπής - ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας Κοινοτικό Γήπεδο Μαρωνίου ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΧΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Λ/ΚΑ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ Μουτταγιάκας - ΠΡΟΟΔΟΣ Καϊμακλίου Γήπεδο ΕΛΗΑΣ Λυθροδόντα ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ  ΦΙΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΤΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΑΕΠ Π. Πολεμιδιών - Α.Σ. Μανδριών Κοινοτικό Γήπεδο Ερήμης ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤ ΝΙΚΟΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΚΟΥΡΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Α&Ν ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΥ Κολοσσίου - ΕΘΝΙΚΟΣ Τερσεφάνου  Γήπεδο Παρεκκλησιάς ΑΡΓΥΡΟΥ Μ ΑΝΤΡΕΑΣ ΕΥΑΓΟΡΟΥ ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΗΝΑΣ
ΤΡΟΥΛΛΟΙ F.C - ΑΛΚΗ Ψευδά Δημοτικό Γήπεδο Αραδίππου ΣΑΒΒΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΣΠΡΟΓΕΝΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΑΟΥΤΑΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι - ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς Γήπεδο ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ Λυμπιών ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΡΟΟΔΟΣ Καλιανών - Ε.Ν Αγίων Αναργύρων Γήπεδο Κοκκινοτριμιθιάς ΦΩΤΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Ε. ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγ. Τριμιθιάς - Κ.Ν Αγ. Νικολάου Γήπεδο ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ Λυθροδόντα ΚΥΡΙΑΚΟΥ Β ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΙΓΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΜΗΛΑΡΗΣ ΘΕΡΑΠΩΝ ΛΟΪΖΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ
30 Απρ 2017

Η ΟΜΟΝΟΙΑ Ψευδά κέρδισε το απόγευμα στα Λύμπια τον Ορφέα Λευκωσίας με 2-0 και κατέκτησε το πρωτάθλημα πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ.

29 Απρ 2017

Η ομάδα ΤΡΟΥΛΛΟΙ FC κέρδισαν σήμερα στον Κόρνο τον Ροτσίδη Μάμμαρι με 2-1 και κατέκτησαν το κύπελλο κυπελλουχων ΣΤΟΚ.

27 Απρ 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ - OMΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ  Κυριακή 5.00μμ Γήπεδο Ολυμπιάς Λυμπίων


ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ


ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ - ΤΡΟΥΛΛΟΙ FC  Σάββατο 5.00μμ Κοινοτικό Γήπεδο Κόρνου

22 Απρ 2017

Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών

 

 

Ομόνοια Ψευδά – Ανόρθωση Μουτταγιάκας 2 - 1

Εληά Λυθροδόντα – Α.Ε. Κοράκου  1 - 0

 

Κύπελλο Κυπελλούχων

 

 

ΑΠΟΠ Παρεκκλησιάς – Ροτσίδης Μάμμαρι 0 - 5

Ποσειδώνας Γιόλου – ΑΠΟΠ Παλαικύθρου 4 - 5 στα πέναλτι 2-2 κανονικός αγώνας , 3-3 η παράταση

Κ.Ν. Πραστειού – Α.Ε.Κ. Ιδαλίου 0 - 1

 

 

22 Απρ 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

ΑΕΠ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - ΟΡΦΕΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
 
EΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ - OMΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ  


ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ


ΑΕΚ ΙΔΑΛΙΟΥ - ΡΟΤΣΙΔΗΣ ΜΑΜΜΑΡΙ

ΑΠΟΠ ΠΑΛΑΙΚΥΘΡΟΥ - ΤΡΟΥΛΛΟΙ FC 

22 Απρ 2017

Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών

 

Κ.Ν. Τα Ελευθέρια Επισκοπής – Α.Ε.Π. Πολεμιδιών 1 - 3

Ορφέας Λευκωσίας – Ελπίδα Λιοπετρίου  2 - 1

 

Κύπελλο Κυπελλούχων

 

 

Τρούλλοι FC -- Ρήγας Φεραίος Παραλιμνίου 5 - 0

 

22 Απρ 2017

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 20 Απριλίου 2017, η ετήσια Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας. Ο πρόεδρος του Ολύμπου αφού κατέθεσε ενώπιον της συνέλευσης την έκθεση δράσης για την περίοδο 2016-2017, έδωσε το λόγο στον ταμία για τον οικονομικό απολογισμό της περασμένης περιόδου. Τα μέλη της Γ.Σ. εξήραν το έργο του απερχόμενου Δ.Σ. και σημείωσαν την ικανοποίησή τους για την πορεία της ομάδας σε όλους τους τομείς όπου έχει δράση.

Στη συνέχεια, η Γ.Σ. εξέλεξε το νέο 9μελές Δ.Σ. του Συλλόγου το οποίο καταρτίστηκε σε σώμα στην πρώτη του συνεδρία ως ακολούθως. Πρόεδρος, συνεχίζει για 2η χρονιά ο Κυριάκος Χριστοδούλου με τους ακόλουθους συνεργάτες/μέλη του Δ.Σ.

Αντιπρόεδρος : Δημήτρης Δημητρίου

Γεν.Γραμματές: Νατάσα Διοικητή

Β. Γ. Γραμματέα: Βασίλης Χριστοδούλου

Ταμίας: Άγγελος Ανδρέου

Έφορος Γηπεδικών Εγκαταστάσεων: Σίμος Χριστοδούλου

Έφορος Ποδοσφαίρου: Γιάννος Κυριάκου

Σύμβουλος: Μάριος Στυλιανού

Σύμβουλος: Αντωνία Διοικητή

Ο πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του Ολύμπου ευχαριστούν τα μέλη της ομάδας για την εμπιστοσύνη και τη στήριξη και υπόσχονται ότι θα συνεχίσουν να εργάζονται με τον ίδιο ζήλο για να ανεβάσουν τον Όλυμπο εκεί όπου πραγματικά του αξίζει να είναι πρωταγωνιστής και πρωτοπόρος.

20 Απρ 2017

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΚΟΠ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ.

Συνοπτικά η κλήρωση:

Ελπίδα Λιοπετρίου – Ποσειδώνας Γιόλου
Ορφέας Λευκωσίας – ΑΠΕΠ Πελενδρίου
Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας – ΑΕ Τραχωνίου
Εληά Λυθροδόντα – Αναγέννηση Λυθροδόντα
ΚΝ Τα Ελευθέρια Επισκοπής – ΑΠΟΝΑ Αναγυάς
Ανόρθωση Μουτταγιάκκας – Πρόοδος Καϊμακλίου
ΑΕΠ Πολεμιδιών – ΑΣ Μανδριών
Α&Ν Ονησιφόρου Κολοσσίου – Εθνικός Τερσεφάνου
Τρούλλοι FC – Αλκή Ψευδά
Ροτσίδης Μάμμαρι – ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς
Πρόοδος Καλλιανών – ΕΝ Αγίων Αναργύρων
Ευαγόρας Παλληκαρίδης Αγ. Τριμιθιάς – ΚΝ Αγίου Νικολάου

Οι αγώνες της προκριματικής φάσης θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν την Τετάρτη 3 Μαϊου και ώρα 16:30.

Χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση προκρίνονται Αναγέννηση / Ελπίδα, ΕΣ Αγ. Θεοδώρου, ΑΕΚ Κοράκου και Ομόνοια Ψευδά.

Σελίδα 4 από 23
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…