Το σκηνικό στον πρώτο όμιλο Λευκωσίας (U-13)

12 Ιανουάριος 2016
(0 votes)
Author :

Έξι αγωνιστικές πριν από το φινάλε στον πρώτο όμιλο Λευκωσίας για το Προαιρετικό Πρωτάθλημα Παίδων U-13 ο Ολυμπιακός Λευκωσίας είναι το μεγάλο φαβορί για την εξασφάλιση της πρωτιάς που κατέχει σήμερα.

Μετά το 1-1 στο ντέρμπι με τον Κεραυνό διατήρησε τις αποστάσεις και πολύ δύσκολα θα ανατραπούν τα δεδομένα στο υπόλοιπο της διαδρομής.

Ο Ολυμπιακός δέχτηκε την ισοφάριση από τον Κεραυνό στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (Θεοδότου) όμως διατηρείται αήττητος. Οι πρωτοπόροι προηγήθηκαν με τον Χρίστο Βενιζέλο στο 30ο λεπτό.

Με το γκολ που πέτυχε ο Βενιζέλος έφτασε στα 34 τέρματα και είναι στην κορυφή των σκόρερ μαζί με άλλους δύο ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται σε ομάδες που συμμετέχουν σε άλλους ομίλους.

Μέχρι το φινάλε ο Ολυμπιακός (1) θα αντιμετωπίσει το ΑΠΟΕΛ, την Ομόνοια, τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου, την ΠΑΕΕΚ και τον Χαλκάνορα.

Στις άλλες αναμετρήσεις της 15ης αγωνιστικής η Ομόνοια (2) νίκησε με 3-1 τον φιλότιμο Χαλκάνορα και ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου την ΠΑΕΕΚ με 6-2.

Στην επόμενη αγωνιστική (16/1) θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις Χαλκάνορας - Διγενής, Κεραυνός - Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ - Ολυμπιακός.