16 Ιανουάριος 2016
(0 votes)
Author :

Από την σελίδα της ομάδας:

Παληκαρίσια ισοπαλία για την ομάδα μας. Σε ένα δυνατό παιχνίδι η ομάδα μας έχανε μέχρι το 85 με 1-0 παρόλα αυτά η επιμονή των παικτών μας παρολίγο να φέρει ακόμα και τη νίκη μέσα στο Καίμακλί.
Πατούσε γερά η ομάδα μας στα πρώτα λεπτά του αγώνα και έφτιαξε μεγάλη ευκαιρία με τον Κρίστιαν στο 5 που το σουτ ανάγκασε το τερματοφύλακα της Πρόοδου σε μεγάλη απόκρουση. Μετά το 15 η αντίπαλοι κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και έφτιαξαν δύο καλές ευκαιρίες με ένα πλασέ εκτός και... μία κεφαλιά που πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Και φτάνουμε στο 35 όπου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας δυσκολευόταν πολύ δημιουργικά παρόλα αυτά είχαμε δύο ευκαιρίες σε σουτ των Κωνσταντίνου Αυγουστή και Δημήτρη Πέτρου. Στο τελευταίο 15λεπτο η ομάδα ρίσκαρε με αποτέλεσμα να αφήσει χώρους ανοικτούς. Και αφού η Πρόοδος έχασε την ευκαιρία του αγώνα να τελειώσει το παιχνίδι η πίεση που άσκησε η MICA FC έφερε αποτέλεσμα όταν στο 85 η σέντρα σουτ του νεοφερμένου Στάθη κατέληξε στα δίκτυα για το τελικό 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά η ομάδα μας διεκδίκησε τη νίκη με και είχε την ευκαιρία της όταν ο Κρίστιαν αποκόπηκε σε τετ-α-τετ. Στη συνέχεια το φάουλ απέκρουσε δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Συμπερασματικά η ισοπαλία μας ικανοποιεί αφού ήταν απέναντι σε μια καλή ομάδα σε μια δύσκολη έδρα παρόλα αυτά στα επόμενα παιχνίδια πρέπει να έρθουν και οι νίκες αφού η βαθμολογική μας θέση μας αδικεί